  • JA Solar JAM66D45-620/LB 620W Bifacial, 1500mm cables (TopCon)
SKU: JAS-2407
Product Details
Manufacturer Part Number: JAM66D45-620/LB | Maker: JA Solar
Number of cells: 132 (66) | Cell Type: Bifacial
Backsheet Color: Clear | Frame Color: Silver | Frame Size: 35 mm
Voltage (Vmp): 40.21 Volt | Voltage (Voc): 48.5 Volt
Current (Imp): 15.42 Amp | Current (Isc): 16.13 Amp
Max. Series Fuse Rating: 35 Amp
Shipping Weight: 73.2 lb | Dims (LxWxH): 95 x 45 x 1.5 in